Profesyonel Cilt Bakımı

Hava kirliliği, stres, sigara kullanımı ve zamana bağlı etkilerin cildinizde yaptığı tahribat evde cilt bakımı ile engellenemeyecek seviyeye geldiyse, profesyonel cilt bakımı alma zamanınız gelmiş demektir. Uzman estetisyenin özel solüsyonlar, serumlar ve cihazlarla yapacağı profesyonel bakım, cilt temizleme, besleme ve gençleştirmede sizi şaşırtacak sonuçlar doğuracaktır.

Profesyonel Cilt Bakımı Nedir?

Profesyonel cilt bakımı, özel cihazlar, ürünler ve belirli protokollerle yapılan komple cilt bakımıdır. Bu uygulamada cilt, evde bakımla ya da basit bakımla asla ulaşamayacağınız derinliklere kadar beslenir, canlandırılır ve nemlendirilir.

Profesyonel Cilt Bakımının Aşamaları

Profesyonel cilt bakımı aşamaları belirli bir prosedürün sizin cilt tipinize ve beklentilerinize göre tasarlanmasıyla olur ve ortala olarak şu aşamalardan oluşur:

1- Bakım öncesi cilt analizi: Cilt uzmanı bu aşamada cildinizle ilgili şikayetlerinizi dinler, beklentilerinizi öğrenir. Bu bilgilerin ışığında yaşınız ve cildinizin durumunuza göre profesyonel cilt bakımını nasıl yapacağını planlar.

2) Cilt temizlik: Cildiniz özel ürünlerle nazikçe temizlenerek arındırılır ve ölü hücreleri uzaklaştıracak peeling aşamasına hazırlanır.

3) Ölü hücreden arındırma: Cilt tipinize uygun olarak seçilecek ürünler ve cihazlar ile gözeneklerin üzerini örten cansız deri katmanı soyulur ve ciltten uzaklaştırılır.

4) Gözeneklerin temizliği: Ölü hücreler, yağ, kir ve bakteriyel yükle tıkanmış gözenekler bu aşamada temizlenir. Cildiniz anında çok daha iyi nefes almaya başlar.

5) Buharla yumuşatma: Komedon (siyah nokta) temizliği öncesi yağ butonlarının yumuşakça tahliye edilebilmesi için buhar ile cilt yumuşatılır ve gözeneklerin açılması sağlanır.

6) Siyah ve beyaz noktaların temizliği: Gözeneklerde deformasyona neden olmadan, elle ya da bu iş için geliştirilmiş özel cihazlarla siyah ve beyaz noktalar temizlenir, buharla gevşeyen yağ butonları boşaltılır.

7) Cilt temizleme ve arındırma: Siyah-beyaz noktalar ve yağ butonları söküldükten sonra cilt işlemin kalıntılarından arındırılmalı ve dezenfekte edilmelidir. Aksi halde açık kalan ve boş olan gözenekleriniz yeniden dolacak ve istenmeyen maddeler daha da derine gidecektir.

8) Cilt dokusunu besleme: Profesyonel cilt bakımın son aşamasında cilde oksijen, hyaluronik asit, serumlar, nemlendiriciler, temel vitaminleri (A, C ve E) içeren besleyici ürünler, maskeler ve kremler uygulanır. Cildiniz hem derinlemesine beslenir hem de nemlendirilir.

Profesyonel Cilt Bakımı Faydaları

Düzenli olarak yaptıracağınız profesyonel cilt bakımı ciltteki kan dolaşımı ve lenf drenaj sisteminin düzenli olarak uyarılması anlamına gelir. Bu da kendini çok daha hızlı yenileyen, doğal bariyerini daha kolay koruyan cilde sahip olmanız demektir. Uyarılmış ciltte deri altı dokularda oksijen oranı ideal seviyeye ulaşır, cilt canlılığı korunur. Profesyonel cilt bakımı ayrıca:

– Ciltte anti-aging koruma sağlar

– Cildin sebum dengesini korumasına yardımcı olur

– Ciltte leke oluşumunu engelleme özelliği vardır

– Cildin esnekliği ve diriliğini artırır

– Gözeneklerin temizliği sayesinde nefes almasına yardımcı olur

– Cildi besleme ve nemlendirme özelliği vardır

Profesyonel Cilt Bakımı Hangi Sıklıkta Yapılmalı?

Cildin kendi kendini yenilemesi için gerekli süre olan 28 gün, düzenli profesyonel cilt bakımı için de en doğru sıklıktır. Bunun yanında cilt bakım uzmanı yaşınıza, cilt tipinize veya cildinizin makyaj yüküne göre farklı sıklıklar önerebilir.

En Gelişmiş Cilt Bakımı Seçenekleri Arzu Bulut Güzellik’te

Dünyanın en büyük metropollerinden İstanbul’un cildinize bıraktığı yükü çok iyi tanıyor, 2004 yılından bu güne şehrin her köşesinden danışanlarımıza en gelişmiş cilt bakım ürünleri ve cihazlarıyla hizmet veriyoruz. Profesyonel cilt bakımı üzerine cevabını bu yazıda bulamadığınız sorularınız için, size sadece bir telefon kadar uzaktayız.

İletişim Formu;

    Bu Sayfayı Paylaş;