Lenf Drenaj Nedir?

Lenf drenaj, ya da diğer adıyla pressoterapi baş bölgesi hariç olmak üzere tüm vücudu saran hava kanallı bir tulum ile uygulanan ritmik masaj yöntemidir. Özel basınç düzeyleri ve sürelerle uygulanan bu masaj türü vücuttaki lenf akımını ve kan dolaşımını destekleyecek şekilde çalışır. Bağımsız olarak uygulanarak vücudun canlılığını artıran lenf drenaj masajı, bölgesel incelme ve selülit uygulamalı (Karboksiterapi, Mezoterapi  ile Lipoliz) ile birlikte uygulandığında bu uygulama başarı oranını da ciddi anlamda artırır.

Lenf Drenaj Hangi Faydaları Sağlar?

– Hastalık sonrası vücutta toplanan ödemi atma

– Kan ve lenf dolaşımını artırarak cilde canlılık kazandırma

– Selülit giderme

– Destekleyici ve tamamlayıcı olarak zayıflama ve bölgesel zayıflama

– Doğum ve nekahet sonrası varis oluşumuna karşı destekleyici olarak

– Vücutta biriken toksinlerin atılmasına destek

Lenf Drenaj Hangi Uygulamalarla Birlikte Yapılır?

Bölgesel incelme veya selülit için aldığınız tüm uygulamalarda lenf drenaj mükemmel bir destekleyici ve tamamlayıcı masajdır. Bu masaj vücudunuzun yağ yakmasını hızlandırarak bölgesel zayıflama uygulamalarında, ödem atılmasını kolaylaştırarak selülitlerden kurtulmanızda çok etkilidir.

Lenf Drenaj Uygulaması Nasıl Gerçekleştirilir?

Lenf drenaj masajı programınız sizin beklentinize ve uzmanımızın tavsiyelerine göre planlanır. Uygulama esnasında size göğüs bölgesinden ayaklarınıza kadar tüm vücudunuzu saran masaj tulumu giydirilir. 20-30 dakika sürecek olan ve uzmanımızın eşliğinde gerçekleşecek uygulama boyunca bu tulum belirli yönlere doğru ritmik olarak şişip sönecektir.

Lenf Drenaj Masajı Hangi Sıklıkta Yapılır?

Lenf Drenaj uygulaması ile istenilen sonuçlara ulaşmak haftada 1 veya 2 kez olmak üzere minimum 6 seans uygulama yapılması gereklidir. Sadece masaj olarak lenf drenaj uygulaması istediğiniz takdirde tek seansta bile oldukça rahatlatıcı etkisi vardır.

Lenf Drenaj Öncesi Hazırlık Gerekir Mi?

Lenf Drenaj uygulamasında kullanılan tulum farklı vücut formlarına kolayca uyacak şekilde tasarlanmıştır ve uygulama öncesi herhangi bir hazırlık ya da özel kıyafet gerektirmez. Günlük herhangi bir kıyafetle girebileceğiniz lenf drenaj seansı boyunca uzmanımız size yardımcı olacaktır.

Lenf Drenaj Acı Verir Mi?

Lenf Drenaj kesinlikle acı veya ağrı vermez, aksine vücudu sakinleştiren ve rahatlatan bir masajdır. Dahası, benden yorgunluğuna ve zihin yorgunluğuna hızla iyi geldiği konusunda çok sayıda danışan yorumu vardır.

Lenf Drenaj Arzu Bulut Güzellik’te

Amacınız ister selülit giderme veya bölgesel incelme için lenf drenaj olsun, isterse de günün yorgunluğunu lenf drenaj masajıyla atmak, kapımız size her zaman açık. 2004 yılından bu güne binlerce danışanımızı ağırladığımız ve memnuniyetle uğurladığımız salonumuza gelin, daha formda bir vücuda ve sağlıkla ışıldayan cilde hemen kavuşun.
Lenf Drenaj1

İletişim Formu;

    Bu Sayfayı Paylaş;