Akne Bakımı

Akneler hem aktif olduklarında hem de iyileşme sonrası bıraktıkları kötü görünümle en çok can sıkan cilt sorunlarından biridir. Bu nedenle çok beklemeden, oluştukları anda akne bakımı yaptırmak cildinizin kalıcı güzelliği için çok önemlidir.
Akne (Sivilce) Nedir?

Akne ismini kendisine neden olan bakteriden (Propionibacterium Acnes) almıştır. Cilt florasının doğal parçası olan bu bakterinin aşırı yağ (sebum), hormonal sorunlar, stres gibi nedenlerle yağ bezlerine yerleşmesiyle ortaya çıkar. Akne sorunu genellikle ergenlik sorunu olarak bilinse de her yaşta ortaya çıkabilir. Özellikle iyi akne bakımı yapılmadığında akneler yerlerini sivilce izlerine bırakabilir.

Akne dendiğinde akla genellikle yüz gelse de sırt, ense, boyun, kollar, omuzlar  ve kalçalarda da akne görülebilir.

Akne (Sivilce) Oluşumunun Nedenleri

Ergenlikte akne oluşumu genellikle ani hormonal değişimlerden kaynaklanır. Daha ileriki yaşlarda görülen akneler ise pek çok farklı nedenle oluşabilir:

– Sağlıksız beslenme alışkanlıkları

– Genetik faktörler ve yatkınlık

– Hormonal değişimler

– Yetersiz cilt temizliği

– Kalitesiz makyaj ve cilt bakım ürünleri

– Aşırı cilt temizliği nedeniyle sebum üretiminde artış

– Yağ bezi kanallarındaki yapısal olarak bozulmalar

Akne Bakımı Neden Gereklidir?

Akne bakteriler nedeniyle oluştuğu için bakımı yapılmadığında cildin diğer bölgelerine yayılma tehlikesi vardır. Ayrıca doğru müdahale edilmeyen akne büyüyerek daha ciddi sorunlara yol açabilir. Bu nedenle uzman bakım almak ya da en azından akne olduğu dönemde cilt temizliğine dikkat etmek hem mevcut aknenin iyileşmesini hızlandırır hem de yayılmasını engeller.

Akne İçin Hangi Cilt Bakımı Doğrudur?

Doğru bakım yaşınıza ve aknenin nedenlerine göre değişir. Uzmanınız aknenizi inceleyecek ve hangi akne bakımı sizin için en doğru tercihse belirtecektir. Hydra Master ve Hydrafacial gibi komple cilt bakımı cihazları da aknelerden kurtulmak isteyenlere çok tatmin edici sonuçlar verir.

Akne İzi (Skar) Nasıl Yok Edilir?

Özellikle iyi bakılmayan ya da uzman olmayan kişilerce müdahale edilen akneler arkalarında akne izi ya da sivilce izi denen deformasyonlar bırakabilir. Gelişen çözüm yöntemleri sayesinde bu izlerden kurtulmak veya en azından daha kabul edilebilir görüntüye getirmek mümkündür.

Akne Bakımı Üzerine Sorularınız İçin Sizi Bekliyoruz

2004 yılından bu güne binlerce danışanımızı özenle ağırladığımız ve yüksek memnuniyetle uğurladığımız güzellik salonumuzda cildinizle ilgili her soruna aynı ilgiyi gösteriyoruz. Akne bakımı, sivilce, akne izi ve tüm diğer cilt sorunlarınız için bize danışabilir, istediğiniz sonuçlara Arzu Bulut Güzellik deneyimiyle ulaşabilirsiniz.

İletişim Formu;

    Bu Sayfayı Paylaş;