Buz Başlıklı Epilasyon

Rahatsızlık veren tüylerden dilediğiniz mevsim rahatça kurtulmak istiyorsanız, en acısız seçenek olan buz başlıklı epilasyon cihazı ile tanışmak için hemen Arzu Bulut Güzellik’e gelin. Işınlı epilasyon teknolojilerinin devrim niteliğindeki yeniliği olan buz epilasyon cihazı, sizi arzu ettiğiniz pürüzsüzlüğe hiç ummadığınız kadar kısa sürede kavuşturur.

Buz Başlıklı Epilasyon Nedir?

Buz başlıklı epilasyon ileri teknoloji ürünü cihazlar ile yapılan epilasyon çeşididir. Neredeyse hiç acısız epilasyon çeşidi olması ve kılları yok etme gücüyle dünyanın en çok tercih edilen yöntemidir. Buz başlıklı cihaz, eski teknoloji cihazların aksine hem her ten rengine hem de acı eşiği düşük olan danışanlarımıza kolaylıkla uygulanır.

Buz Epilasyon Hangi Mevsimde Yapılır?

Cihaz “buz başlıklı” adını kendi kendini soğutan başlığından alır ve uygulama esnasında vücudunuza ayrıca soğutucu jel uygulanır. İkili soğutma etkisi en hassas bölgelerde dahi en rahat epilasyon deneyimini yaşamanızı sağlar. Cilde zarar vermez, yaz-kış her mevsim uygulanabilir. Eski sistem epilasyon cihazlarında böyle bir durum söz konusu değildir.

Buz Başlıklı Epilasyon Nasıl Etki Eder?

Cihaz, tüm diğer ışınlı epilasyon sistemleri gibi vücuda çok yoğun ışın demetleri göndererek çalışır. Tek fark, buz epilasyonun soğutucu başlığı ve jel uygulaması sayesinde acısız ve ağrısız olmasıdır.
Başlıktan yayılan ışınlar açık yüzeylerden geri yansıtılır ama vücut kıllarımızda bulunan ve koyu renkli olan melanin pigmentleri tarafından yakalanır. Yakalanan ışınlar saliseler içinde ısı yoğunluğu yaratır ve ısı kıl köküne dek ulaşır. Yoğun ısıya maruz kalan kıl kökü işlevini kaybeder. Sonuçta size pürüzsüz, kötü görünümlü tüylerden arındırılmış bir vücut kalır.

Buz Başlıklı Epilasyon Uygulaması

Öncelikle uygulama yapılacak her bölgeye jel sürülerek cilt soğutulur. Bu sizi vücut yanıklara karşı korurken ayrıca ütüleme epilasyon tekniğinde olanak tanır. Cihazın atış sıklığı elle ya da otomatik olarak ayarlanır ve ütüleme (buz başlığı bölgede gezdirme) işlemi yapılır.

Buz Başlıklı Epilasyon Sağlığa Zararlı Mı?

Buz epilasyon Avrupalı ve Amerikalı bilim insanlarının buluşlarıyla geliştirilmiş ve sayısız deney sonucunda kullanıma sunulmuştur. Dünya çapında açık ara en çok tercih edilen kıl yok etme sistemidir. Kanıtlanmış hiçbir yan etkisi olmadığı, uzman ellerde kıl kökü tahribatı yaparken cilde zararı olmadığı defalarca kez bildirilmiştir. Zararlı olmasını bir kenara bırakın, yağı ve kiri tutarak bakterilere yuva olabilen kılları yok ettiği için sağlığa yararlı olduğu dahi söylenebilir.

Buz Başlık Epilasyon Öncesi ve Sonrası Yapılacaklar

Uygulama öncesinde;

– Son 10 gün içerisinde güneşlenmediğinizden ve solaryuma girmediğinizden emin olun.

– Kılları kökten almayın, sarartma veya renk değiştirme işlemi yapmamış olun.

– Son 2 hafta içinde peeling yaptırmayın.

– Seans öncesinde uygulama bölgesine kozmetik uygulama yapmayın.

– İşlem görecek bölgedeki kılları mutlaka uzmanınızın tavsiyesine göre kısaltın.

Uygulama sonrasında;

– Muhtemel hassasiyeti ve kızarıklığı gidermek için E vitamini içermeyen bir krem kullanın.

– 10 gün boyunca güneşten korunun ve kesinlikle solaryuma girmeyin. Güneşin olmadığı günlerde dahi dışarı çıkmadan uygulama bölgesine yüksek faktörlü güneş kremi sürün.

– İlk 24 saatte uygulama bölgesine su değdirmeyin.

– 3 gün süreyle sauna, kaplıca, hamam gibi tesislerden faydalanmayın.

– Aşırı terlemeye yol açacak aktivitelerden uzak durun.

Buz Epilasyon Kaç Seans Sürer?

Her birimizin vücut tepkileri farklıdır ve en standart uygulamalar bile kişiden kişiye değişiklik gösterir. Seans sayısını belirleyecek ilk faktör işte bu tepkidir. Ayrıca vücut kıllarımızın her biri belirli bir anda farklı bir evrede bulunur. Seans esnasında her bir kıl anajen (büyüme), katajen (dinlenme) ya da telojen (dökülme) evresinde olacaktır ve bunlardan sadece anajen dönemde olanlar seanstan fayda görecektir.

En Etkili Epilasyon İçin Arzu Bulut Güzellik

Pürüzsüz bir cilde sahip olmak isteyen binlerce danışanımıza 2004 yılından bugüne birinci sınıf uzman desteği güler yüzle verdik. Şimdi siz de rahatsızlık verilen tüylerden buz başlıklı epilasyon ile rahatça kurtulmak istiyorsanız, Arzu Bulut Güzellik şehrin göbeğinde, Beşiktaş Balmumcu’da!

İletişim Formu;

    Bu Sayfayı Paylaş;