Hydra Master: Hollywood Yıldızlarının Cilt Bakımı

Amerikan cilt bakımı uzmanlarının en ileri teknolojilerle geliştirdiği Hydra Master, ihtiyacınız olan tüm bakımları bir arada sunan komple cilt bakımı sistemidir. Dünyanın en titiz standart kuruluşlarından olan Amerikan FDA onaylıdır. Cildin daha sağlıklı, daha genç görünümlü, daha aydınlık ve daha canlı görünmesini sağlayan Hydra Master dünyada kullanılan tüm cilt bakım teknolojilerinin en donanımlısıdır.
Özel aparatlar, serumlar ve solüsyonlar içeren Hydra Master cilt bakımı sistemi ile cilt derinlemesine temizlenir, beslenir, nemlendirilir, ölü deri tabakası mikro düzeyde soyulur, antioksidanlara karşı koruma kalkanı oluşturulur ve akneler tedavi edilir. Dünya çapında profesyonellerin tercihi olan Hydra Master cilt bakımı, Türkiye’de sadece çok az sayıdaki seçkin güzellik salonunda bulunur.

Hydra Master Neden Çok Tercih Ediliyor?

Hydra Master cilt bakım sisteminin en önemli farkı “mikro sirkülasyon” teknolojisine sahip patentli serum iletim sistemidir. Cilde vakumlama, püskürtme ve pompalama yapan bu teknoloji cilt besleyicilerini hızla ve el değmeden hijyenik bir şekilde cildin katmanlarına iletir. Hydra Master ayrıca FDA onaylı cilt bakımı seçeneği olmasıyla tüm dünyada güvenle kullanılır.

Hydra Master Cilt Bakımı Avantajları

Günlük hayatın yükü ve zamana bağlı etkilerin ilk belirtileri cildimizde açığa çıkar. Havadaki kir, besinlerle oluşan toksinler, hareketsizlik, su kaybı ve stres, cildimizin ışıltısını kaybetmesi ve ciltte prematüre yaşlanma (normalden önce yaşlanma) olarak ortaya çıkar. Hydra Master komple cilt bakımı sistemi, yorulan cildinize şu avantajlarıyla sağlıklı ve ışıltı katar:

– Derinlemesine temizleme, besleme ve nemlendirme

– Cansız deri tabakasını mikro düzeyde soyma

– Antibakteriyel ve antioksidan koruma

– Akne tedavisi

– Tıkalı gözeneklerin açılması, kötü görünümlü genişlemiş gözeneklerin sıkılaştırılması

– Siyah noktaların azaltılması (komedon tedavisi)

– Cilt tonunun eşitlenmesi ve bozulmuş cilt dokusunun onarımı

– Ciltteki sebum fazlasını temizlenmesi ve sebum üretiminin dengelenmesi

– Sivilce (akne) tedavisi ve yeni akne oluşumunun azaltılması

– Cildin kalıcı olarak nemlendirilmesi

– İnce çizgilerin ve ince kırışıklıkların azaltılması ve cildi pürüzsüzleştirme

– Kolajen üretiminin tetiklenmesiyle artan cilt elastikiyeti

– Güneş hasarı ve güneş lekelerinin azalması

– Cildin canlandırılmasına yardımcı olarak daha aydınlık ve daha genç görünüm

Hydra Master Cilt Bakımı Fonksiyonları

Hydra Master, a’dan z’ye cilt bakımı ve cilt sağlığı için gerekli tüm işlemleri yapabilmek için 5 fonksiyonla donatılmıştır:

                Eksfoliasyon Fonksiyonu: Cildin üst tabakasındaki cansız katmanın giderilmesi ile cildin ölü hücrelerden ve fazla yağdan arındırılması işlevidir. Hydra Master cilt bakımı sistemine özel serum kullanılarak cilt keratinize tabakadan ve sebum fazlasından arındırılır, derinlemesine temizlenir. Ciltte ışıl ışıl sağlıklı ve canlı görünüm ortaya çıkar.

Peeling Fonksiyonu: Ciltte kabuklanma oluşmadan ölü tabakanın atılmasına yardımcı olan soyma işlevidir. Ayrıca akne izi, lekeli, genişlemiş veya tıkanmış gözenekli ciltlerde ise elmas başlıklar sayesinde cildin üst tabakasının mikroabrazyon ile beyazlatması sağlanır.

                Ektraksiyon Fonksiyonu: Hydra Master beta solüsyonu ve patentli vakumlama teknolojisi ile gözeneklerin açıldığı fonksiyondur. Cilt florasını bozan çoğu bakteri ve parazit bu şekilde uzaklaştırılır. Siyah ve beyaz noktalar çözülerek ciltte tıkalı gözeneklerin nefes alması sağlanır.

Boost Fonksiyonu: Besleyici ve nemlendirici solüsyonlarla ince çizgileri azaltma ve ciltte ton düzensizliklerini giderme fonksiyonudur. Bu fonksiyonla koyu lekelerin görünümü azalır, ciltte aydınlanma ve ton eşitliği sağlanır.

Füzyon Fonksiyonu: Cildinizdeki sağlıklı ışıltının uzun süreli olması için onun doğrudan beslenmesi de çok önemlidir. Füzyon aşamasında cilt, peptit solüsyonları, hyalüronik asit, antioksidanlar ve özel serumlarla beslenir.

Hydra Master Cilt Bakım Cihazı Başlıkları

Hydra Master total cilt bakım sistemi cildinizin tüm ihtiyaçlarını karşılayabilmek için 9 başlık içerir. Her bir başlık cilde farklı bir bakım yaparak benzersiz komple cilt bakımı sunar.

1- Hydra Master Dermabrazyon (Elmas Peeling)

Kimyasal madde veya lazer kullanılmadan cildin sadece mikro düzeyde soyulması işlemidir. Akne izleri, skarlar, özellikle burun üzerindeki deri kalınlaşması ile tıkanan gözenekler ve çatlak izlerinde kullanılır.

Vücut, yüz ve boyun için farklı elmas başlık çeşitleriyle ince elmas kristalleri cilde son derece kontrollü şekilde püskürtülür. Bu kristallerle cildin epidermis adı verilen üst tabakasından ölü hücrelerin bulunduğu katman uzaklaştırılır.

Bu mikro düzeyde cilt soyma işlemi cilt tonunu ve cilt dokusunu yeniler, ölü katman yerini yumuşak, pürüzsüz, canlı bir cilde bırakır. İşlem kolajen üretimini de artırır ve anti-aging etki oluşturur. 3-6 seans uygulanabilen işlemde ideal seans arası 14 gündür. İlk birkaç seanstan sonra çarpıcı etkiler uzun sureli görülür.

 1. Hydra Master (Patentli “Mikro Girdap” Teknolojisi)

Hydra Master cilt bakım setinin patentli sirkülasyon teknolojisi, basınçla püskürtme ile adeta girdap etkisi yaratarak cildi ölü hücrelerden, siyah noktalardan, aşırı yağdan arındırır. Bu işlem esnasında aynı zamanda cilde hyaluronik asit, peptit bileşikleri ve antioksidan solüsyonlar pompalar ve cildin daha canlı, aydınlık ve genç görünmesini sağlar.

Mikro girdaplı cilt bakımı cildin çoğu bakteri ve parazitlerden temizlenmesini de sağlar. Siyah ve beyaz noktaların (komedon) iz bırakmadan temizlenmesini sağlar, iltihaplı sivilcelere dönüşmelerini engeller.

 1. Skin Scrubber (Ultrasonic Peeling)

Ultrasonik peeling başlığı ince kırışıklıkların gidermek, cildi genç ve yumuşak hale getirmek için kullanılır. Melanini azaltarak cilt tonunu eşitler. Cilt yüzeyinde yaklaşık 25.000 Hz frekansta ses dalgaları oluşturarak epidermisin tahriş olmadan soyulmasını ve ölü hücrelerin, siyah noktaların, fazla sebumun temizlenmesini sağlar.

Skin Scrubber başlık cilde mikro masaj etkisi de yaparak kan dolaşımını artırır. Bu cilt masajı hücre içi metabolizmayı ve kan dolaşımını hızlandırarak cilt dokusunu canlandırır.

 1. Oksijen Terapi

“Hydra Master 9 in 1” cilt bakımı sistemine özel üretilen oksijen serum başlığı, oksijeni cildin alt katmanlarına ulaştırarak hücrelerdeki metabolizmayı hızlandırır ve biriken toksinlerin atılmasını sağlar. Toksinlerden arınan cildin canlılığı artar.

Göz çevresinde ve yüzümüzün bütününde oluşan sigaradan ve çevresel faktörlerden kaynaklanan zararlar için oksijen terapisi çok önemli bir yer tutmaktadır.

Hydra Master ile temizleme işleminden sonra uygulanacak oksijen terapi cildi sigara ve diğer çevresel kirlerden arındırmada çok etkilidir. Vakumla cilt temizleme sonrası gözenekler açılır,  oksijen bakımı ile oksijene doyan gözenekler sıkılaşır. Henüz ilk seanstan sonra etkilerini cildinizde hissedersiniz.

 1. High Frequency (Yüksek Frekans)

Yüksek frekans başlık, cilt bakımında kullanılan peptit, serum ve solüsyon gibi etken maddelerin çok daha hızlı emilmesine olanak sağlar. Porların (gözeneklerin) sağlıklı bir şekilde toparlanmasına, aknelerin kurutularak aknelerden kurtulmanıza ve yeni akne oluşumunun önlenmesine yardımcı olur.

Cilt dokusunu geliştirir ve cilt dokusundaki bakterilere karşı cildin savunmasında etkilidir. Ozon ve UV ışını üretme yeteneğiyle antibakteriyel etkilidir. Yerleşmiş sekresyonları (salgıları) kurutur ve yeniden oluşmalarını engeller. Tıkanmış cilt gözeneklerini açarak cildin rahat nefes almasını sağlar.

Herhangi bir kimyasal barındırmadan, sadece ısının gücünü kullanarak lenf dolaşımını ve kan akışını iyileştirir; yağı ve nemi dengeler; gelişmiş ve güçlü bir cilt dokusu oluşumunu destekler.

 1. Bio Lifting (Germe)

Bio germe işlemi cilt kaslarını çalıştırarak kırışıklıklara derinlemesine müdahale eder. Cildin nem depolama yeteneğini artırarak genç, dolgun ve düzgün bir cilt yapısı için bağ dokusunu güçlendirir.

Yer çekimi ve yaşlanma ile sarkan cildin kırışıklığını azaltır, cilt metabolizmasını hızlandırarak canlandırır. Mevcut kolajen yapıyı koruma ve kolajen üretimini artırma becerisiyle elastikiyet oluşturur. Ayrıca hücre savunmasını güçlendirir ve yenilenme hızını artırır. Böylece zamanın etkilerine karşı koruma ve cilt dokusunu toparlama işlevlerini görür. Göz kapağı sarkması ve kaş düşmesi durumlarında çok etkilidir. Gıdı bölgesi ve nazolabial bölgede oluşan sarkmalarda da çok büyük toparlayıcı etkisi vardır.

 1. Ultrasonik Ürün Yedirme

Ultrasonik cilt yapılandırma işlemi yüksek frekanslı ses dalgalarıyla cildin çok alt katmanlarına ulaşır ve noktasal ısı artışıyla kolajen üretimini tetikler. Kolajen üretimi cildin bağ dokusunu güçlendirir, cilt dipdiri bir hal alır ve kırışıklıklarda gözle görülür azalma olur.

Gıdı ve çene bölgelerinde, göz altındaki torbalanmalarda, lenflerin düzgün çalışmaması sonucu oluşan morarma ve ödemlerde cerrahi müdahaleye gerek bırakmaksızın uygulanır ve kısa sürede etki eder.

 1. Lenfatik Drenaj (Vakum)

Vücudumuzda her yaşta birikebilen ödemin uzaklaştırılması için en çok tercih edilen uygulamalardandır. Ödemin vücuttan atılmasını sağlayarak uygulandığı bölgede cilt kalitesinde anında düzelme, çevresel olarak incelme, deri ve deri altında sıkılaşma sağlar. Kırışıklıkları, yara izlerini ve lekeleri hafifleterek iyileşme ve gençleşme sürecine destek olur.

Kan dolaşımını hızlandırıcı özelliğiyle çatlak tedavilerinde de kullanılır. Lenfatik drenaj ile hızlanan dolaşım, kolajen üretimini ve elastin lifleri harekete geçirerek cilt dokusunda sıkılaşma sağlar. Göz çevresinde kan dolaşımının bozulması sonucunda oluşan torbalanmaları ve morarmayı da azalttığı gibi kaş kaldırma işleminde de etkilidir.

 1. PDT LED Terapi ( Gençlik Işığı)

5 ayrı LED ışıkla cildin kendi kendini iyileştirmesini sağlayan yeni nesi cilt bakımı yöntemidir. Her bir ışık rengiyle ayrı katmanlar hedef alınabilir. Cilt dokularını harekete geçirerek cildin kendini yenileme sürecini kısaltır. Kolajen dokuyu hareketlendirerek ödemin atılmasına yardımcı olur.

Güneşe ve yaşlanmaya bağlı lekelerde, her türlü doku yenilenmesi amacıyla, akne tedavisinde, anti aging için ince kırışıklıklarda, ameliyat sonrası yaraların iyileşme sürecini hızlandırmada ve siğil tedavisinde kullanılır. Epilepsi hastalarına hariç olmak üzere her cilt tipinde kullanılabilir.

Hydra Master Teknolojisi

Sistemin basınçla püskürtme ve emme yapan, güçlü girdap etkisi oluşturan özel bir başlığı vardır. Bu özel başlık sayesinde dakikalar içinde cildi temizleme, cildi yağdan ve kirden arındırma, cildi nemlendirme mümkün olur. Ayrıca özel serumlar ve solüsyonlar el değmeden cildin derinliklerine ulaşır.

Hydra Master Kimlere Uygulanabilir?

Hydra Master cilt bakım sistemi kadın ya da erkek fark etmeksizin tüm yaş gruplarına uygulanabilir. En hassas ciltler dahil olmak üzere tüm cilt tiplerinde güvenle tercih edilir.

Hydra Master Cilt Bakımında Yan Etki veya Ağrı Olur Mu?

Hydra Master cilt bakımı hassas teknolojilerle tasarlanmıştır ve cilde zarar vermeyen solüsyonlarla uygulanır. Seans esnasında veya sonrasında hiçbir yan etki oluşmaz. Hydra Master başlıklarının doğru ayarlanmış ebatları ve çalışma gücü, cildinizde ancak makyaj fırçasının dolaşması gibi bir his yaratır. Uygulama esnasında ağrı ya da acı hissedilmez.

Hydra Master Cilt Bakımı Kaç Seans Uygulanmalı?

Cildinizin tipine ve ihtiyacına göre başlangıç için birer hafta ara ile 4 ile 6 seans cilt bakımı almanız idealdir. Daha sonra ise sonuçların maksimum kalıcı olması için cildin kendini yenileme döngüsü olan her 28 günde 1 seans tekrarlanması önerilir.

Hydra Master Cilt Bakımı Seansı Ne Kadar Sürer?

Hydra Master’ın güçlü başlığı sayesinde klasik yöntemlerle bir buçuk saat alan komple cilt bakımı uygulaması 20 ila 30 dakika arasında tamamlanabilir. Üstelik sonuçlar çok daha iyi ve daha kalıcı olur.

Hydra Master Cilt Bakımı Arzu Bulut Güzellik’te

Hollywood yıldızlarının tercihi Hydra Master, Arzu Bulut Güzellik cilt uzmanlarının elinde mucizeler yaratıyor. Siz de hemen Beşiktaş Balmumcu’daki güzellik salonumuza uğrayın, 2004 yılından bu yana son teknoloji bilimsel güzellik hizmeti sunduğumuz binlerce mutlu müşterimiz arasına katılın.

Akne Bakımı

Akneler hem aktif olduklarında hem de iyileşme sonrası bıraktıkları kötü görünümle en çok can sıkan cilt sorunlarından biridir. Bu nedenle çok beklemeden, oluştukları anda akne bakımı yaptırmak cildinizin kalıcı güzelliği için çok önemlidir.
Akne (Sivilce) Nedir?

Akne ismini kendisine neden olan bakteriden (Propionibacterium Acnes) almıştır. Cilt florasının doğal parçası olan bu bakterinin aşırı yağ (sebum), hormonal sorunlar, stres gibi nedenlerle yağ bezlerine yerleşmesiyle ortaya çıkar. Akne sorunu genellikle ergenlik sorunu olarak bilinse de her yaşta ortaya çıkabilir. Özellikle iyi akne bakımı yapılmadığında akneler yerlerini sivilce izlerine bırakabilir.

Akne dendiğinde akla genellikle yüz gelse de sırt, ense, boyun, kollar, omuzlar  ve kalçalarda da akne görülebilir.

Akne (Sivilce) Oluşumunun Nedenleri

Ergenlikte akne oluşumu genellikle ani hormonal değişimlerden kaynaklanır. Daha ileriki yaşlarda görülen akneler ise pek çok farklı nedenle oluşabilir:

– Sağlıksız beslenme alışkanlıkları

– Genetik faktörler ve yatkınlık

– Hormonal değişimler

– Yetersiz cilt temizliği

– Kalitesiz makyaj ve cilt bakım ürünleri

– Aşırı cilt temizliği nedeniyle sebum üretiminde artış

– Yağ bezi kanallarındaki yapısal olarak bozulmalar

Akne Bakımı Neden Gereklidir?

Akne bakteriler nedeniyle oluştuğu için bakımı yapılmadığında cildin diğer bölgelerine yayılma tehlikesi vardır. Ayrıca doğru müdahale edilmeyen akne büyüyerek daha ciddi sorunlara yol açabilir. Bu nedenle uzman bakım almak ya da en azından akne olduğu dönemde cilt temizliğine dikkat etmek hem mevcut aknenin iyileşmesini hızlandırır hem de yayılmasını engeller.

Akne İçin Hangi Cilt Bakımı Doğrudur?

Doğru bakım yaşınıza ve aknenin nedenlerine göre değişir. Uzmanınız aknenizi inceleyecek ve hangi akne bakımı sizin için en doğru tercihse belirtecektir. Hydra Master ve Hydrafacial gibi komple cilt bakımı cihazları da aknelerden kurtulmak isteyenlere çok tatmin edici sonuçlar verir.

Akne İzi (Skar) Nasıl Yok Edilir?

Özellikle iyi bakılmayan ya da uzman olmayan kişilerce müdahale edilen akneler arkalarında akne izi ya da sivilce izi denen deformasyonlar bırakabilir. Gelişen çözüm yöntemleri sayesinde bu izlerden kurtulmak veya en azından daha kabul edilebilir görüntüye getirmek mümkündür.

Akne Bakımı Üzerine Sorularınız İçin Sizi Bekliyoruz

2004 yılından bu güne binlerce danışanımızı özenle ağırladığımız ve yüksek memnuniyetle uğurladığımız güzellik salonumuzda cildinizle ilgili her soruna aynı ilgiyi gösteriyoruz. Akne bakımı, sivilce, akne izi ve tüm diğer cilt sorunlarınız için bize danışabilir, istediğiniz sonuçlara Arzu Bulut Güzellik deneyimiyle ulaşabilirsiniz.

Altın İğne

Cildimize ne kadar iyi bakarsak bakalım, zamana bağlı etkilerden, güneşten ve hava kirliliğinden ancak bir yere kadar onu koruyabiliriz. İşte bu durumda altın iğne gibi en iyi cilt bakım uygulamaları imdadımıza yetişir.

Altın İğne Nedir?

Yaşlanma, güneş ışınları, mevsimsel değişim, hava kirliliği ve çalışma koşulları bazen cildimizde kaldıramayacağı kadar yük bırakır. Dış etkenlere doğrudan açık olması nedeniyle diğer organlara oranla çok hızlı yaşlanan ciltte kırışıklık ve lekelerin oluşumu, orta yaşlarda başlar.
Altın iğne ya da diğer adıyla fraksiyonel radyo frekans, cilt yüzeyine müdahale etmeden doğrudan cilt altını hedefleyen ve cildi çok daha canlı, parlak, sıkı görünüme kavuşturan cilt bakım uygulamasıdır. Size herhangi bir kesi veya yara izi olmadan, ameliyatsız bir biçimde cildinizi gençleştirme imkanı tanır.  Altın iğne uygulaması ile ağrısız ve acısız bir şekilde göz alıcı cilde sahip olmanız mümkündür.

Altın iğne ne işe yarar?

Uygulama pek çok cilt kusuru için tercih edilen cilt yenileme yöntemidir ve bu özelliğiyle kullanım alanı oldukça geniştir:

 • Ciltte yaşlanma belirtilerinden kurtulma
 • İnce kırışıklıkları yok etme
 • Yanık ve yara izleri
 • Boyun, gıdı ve dekolte bölgelerindeki kusurlar
 • Akne (sivilce) izlerini yok etme
 • Göz çevresindeki morluklarını giderme
 • Gözenekleri sıkılaştırma
 • Cilt lekelerini giderme

Altın İğne Uygulaması Nasıl Yapılır?

Diğer birçok cilt düzeltme ve gençleştirme tekniğine oranla çok daha kolay ve ağrısız bir yöntem olan altın iğne, işlemin yapılacağı bölgenin temizlenmesiyle başlar. Sonra bölgeye, muhtemel acı hissinin en aza inmesini sağlayan krem uygulanır. Fraksiyonel radyo frekans cihazı ve altın iğne uçları yardımıyla cildinizin altına yüksek frekanslı radyo dalgaları verilir.
Radyo dalgaları cildinizin altında kontrollü bir tahribat sağlar ve bu tahribat vücudun kendini onarım mekanizmasını tetikler. Bu tetikleme daha sonra tüm cildin gençleşmesi ve gencecik görünümle kendini gösterecektir. Ortalama 35-40 dakika boyunca işlem sonrasında ciltte kızarıklık oluşması normaldir. Kızarıklıklar birkaç saat içerisinde kendiliğinden kaybolacaktır.

Altın İğne Uygulaması Sonrası

Uygulama sonrasında günlük yaşamınıza hemen dönebilirsiniz ama işe gitmek için ertesi günü beklemeniz gerekebilir. Ayrıca işlem sonrasında cilt hassaslaşacağı için güneş ışınlarından korunmanız çok önemlidir. Dışarı çıkmamanız, çıktığınız takdirde ise -hava güneşli olmasa dahi- yüksek koruma faktörlü güneş koruyucu kremler kullanmanız elzemdir.
Altın iğne uygulamasının henüz ilk seansının tamamlanması ile birlikte ciltte olumlu etkileri görmeye başlarsınız. İlerleyen günlerde de deri altındaki doğal cilt onarımı bir süre boyunca devam eder ve maksimum fayda görülür. Uzmanınızın kararı ve sizin beklentilerinizle nedeniyle tekrar seansları da alabilirsiniz.

Altın İğne Hangi Bölgeler İçin Uygundur?

Altın iğne yüz ve vücut için kolaylıkla uygulanabilen cilt gençleştirme yöntemi olarak öne çıkar. Cildin gençleştirilmesi, canlılığının artırılması ve cilt kusurların giderilmesi için vücutta istenilen bölgede uygulanabilir.

Altın İğnenin Avantajları Nelerdir?

En doğru cilt gençleştirme uygulaması hangisidir, sorusunun cevabı kişiden kişiye değişir ama altın iğnenin avantajları çok belirgindir:

 • Her cilt tipinde ve ten renginde kullanılabilir
 • Çok kalıcı sonuçlar elde edilir
 • Cildinizde pullanma, kabuklanma veya soyulmaya neden olmaz
 • Şişlik, morluk ve uzun süreli kızarıklıklar söz konusu olmadığından dışarıdan fark edilmez
 • İlk seanstan itibaren olumlu etkileri görünür
 • Günlük yaşamınıza hemen dönebilirsiniz
 • Cilt yenileme ve kusurları giderme üzerindeki etkileri bilimsel çalışmalarla kanıtlanmıştır

Cilt Gençleştirme Uygulamaları Arzu Bulut Güzellik’te

İstanbul’un en gözde salonlarımızdan Beşiktaş Balmumcu’daki güzellik salonumuza gelerek, mükemmel sonuçlar veren cilt gençleştirme hizmetlerimizle tanışabilirsiniz. Hemen bizi arayın, ücretsiz tanışma randevunuzu planlayalım. Altın iğne ve diğer tüm alternatifleriniz üzerine sorularınıza birlikte cevap bulalım.

Dermapen Nedir?

Hangi yaşta olursanız olun, düzgün görünümlü ve sağlıkla ışıldayan bir cilde sahip olmak hem psikolojinizi hem de sosyal yaşamınızı çok olumlu etkiler. Dermapen de usta ellerde pek çok cilt sorununa çözüm olarak beklentilerinize sizi şaşırtacak cevap verir. Özellikle de sorununuz mimik bölgenizde oluşan ince çizgiler, kırışıklıklar, lekeler ve aşırı genişlemiş gözenekler ise.
Dermapen, microneedling veya mikroiğne olarak da isimlendirilen ve kökenleri epey eskiye dayanan cilt yenileme uygulamasıdır. Bu uygulamada mikro iğneler vasıtasıyla cildin üst tabakasına (epidermis) müdahale edilir. Epidermis tabakasında mikro düzeydeki hasar oluşturularak vücudun doğal kolajen üretim mekanizması uyarılır. Uyanan ve hızlanan doğal mekanizma cildin çok daha sağlıklı ve canlı olmasını sağlar. Dermapen uygulaması kolajen üretimini artırması nedeniyle kollajen indüksiyon olarak da adlandırılır.

Dermapen Kimlere Uygulanır?

Dermapen cilt gençleştirme uygulaması olduğu için yaşlanmaya bağlı cilt sorunları yaşayan herkese uygulanabilir. Uygulama ile cilt gençleştirme yanında cilt sıkılaştırılması ve yenilenme gibi olumlu etkiler de görülür. Genellikle dermapen ile hedeflenen sorunlar şunlardır:

 • Kırışıklıklar ve ince çizgiler
 • Sivilce lekeleri
 • Yaşlılık lekeleri
 • Yara izleri
 • Genişlemiş gözenekler
 • Ciltte elastikiyet kaybı
 • Cilt tonunda düzensizlik

Genellikle yüz bölgesi için duyduğumuz bu sorunların yanında dermapen, vücudun diğer bölgelerindeki benzer sorunlar için de tercih edilir. Bacak ve karın bölgesinde sıklıkla karşılaşılan çatlaklar (stria), yara izleri ve saç dökülmesi bunların arasındadır.

Dermapen Nasıl Uygulanır?

Uygulama bu işlem için özel olarak geliştirilmiş dermapen cihazı yardımıyla yapılır. Cihazın başlığındaki plakada çok ince yapıda 12 adet iğne bulunur ve iğneleri taşıyan plaka cihaz çalıştırıldığında seri olarak ileri geri hareket eder. Bu yolla derinizin yalnızca en üst tabakalarını etkileyecek mikro düzeyde hasarlar oluşturulur. Yaralandığı uyarısını alan cilt kendini yeniden oluşturmak için anında tepki verir, kolajen ve elastin üretmeye başlar. Oluşan bu doğal maddeler mikro iğnelerin verdiği hasarı tamir ederken cildin tümü beslenir  ve geride diri bir görünüm kalır.

Dermapen Uygulaması Ne Kadar Sürer?

İşlemin ne kadar süreceğini uygulama yapılacak alanın boyutu belirler. Ortalama dermapen uygulaması için doğrudan müdahale süresi 30 dakika civarındadır. Fakat hem işlem öncesi hem de işlem sonrası ek bakımlar gerekeceği için yarım günlük bir süre ayırmanız gerekecektir.

Dermapen Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Dermapen uygulaması minimum müdahalenin olduğu bir işlemdir ve cildin kendini toparlaması çok uzun sürmez. Genellikle birkaç saat sonra günlük yaşamınıza dönebilirsiniz. İğnelerin oluşturduğu hasara ve cildin kendini onarmasına bağlı olarak ortaya çıkan kızarıklık ve tahriş gibi istenmeyen sonuçlar da ilk birkaç gün içerisinde kaybolacaktır. İşlemin ardından ilk birkaç gün veya cildinizin hassasiyetine bağlı olarak bir hafta boyunca güneş koruyucu krem kullanılmadan açık havaya çıkmamanız gereklidir. Çıkmanız gerekiyorsa, hava güneşli olmasa dahi mutlaka güneş kremi kullanmanız gereklidir. Uygulamadan beklenen sonuçlar birkaç hafta içerisinde görünür hale gelir.

Dermapen Uygulamasının Avantajları Nelerdir?

Öncelikle bu cilt yenileme işlemi için hiçbir bir kimyasal madde kullanılmaz, vücudun kendi mekanizmasından faydalanılır. Ayrıca yanık ya da leke oluşumu gibi riskleri taşımaz. Lazer ile gençleştirme işlemine giremeyen koyu tenli kişiler  tarafından özellikle tercih edilir. Üstelik dermapen cihazı, özel tasarımıyla işlemin dudak kenarları, göz çevresi, burun kenarları gibi ulaşılması zor alanlara da yapılabilmesini sağlar.

Dipdiri ve Gencecik Bir Cilt İçin Arzu Bulut Güzellik

2004 yılından bu yana binlerce danışanımızı, beklentilerinin çok ötesinde genç ve diri ciltlere kavuşturduk. Siz de dilediğiniz an bize ulaşabilir, ücretsiz tanışma seansımızla dermapen ve tüm diğer alternatifleriniz için sorularınıza en doğru cevapları alabilirsiniz. Arzu Bulut Güzellik Beşiktaş Balmumcu’da ve size sadece bir telefon kadar uzakta.

Hydrafacial: FDA Onaylı Amerikan Cilt Bakımı

Hydrafacial yaygın bilinenin aksine genel bir cilt bakım yönteminin ismi değil, özel protokollü ve patentli cilt bakım markasıdır. Bu marka cilt bakımına getirdiği devrim niteliğinde yenilikçi çözümler nedeniyle dünyanın her yerinde kullanılmaya başlanmış ve zamanla jenerik isim olmuştur. Piyasada çok fazla taklidi vardır ama yukarıda belirttiğimiz gibi, gerçek “Hydrafacial” bakımı ancak orijinal Hydrafacial cihazı ile yapılır.

Hydrafacial Nedir?

Kendine özgü serumları, solüsyonları, hydrapeel uçları ve patentli “mikro girdap” teknolojisi ile cildi el değmeden temizleyen, ölü hücrelerden arındıran ve böylece derinlemesine besleyebilen komple cilt bakımı sistemidir.
4 farklı seviyede çalışabilen hydrapeel uçlarıyla (mavi, turuncu, beyaz, yeşil) kadın ya da erkek fark etmeksizin her cilt tipinde harikalar yaratan anti-aging cilt bakımı uygulamasıdır. Yağlı cilt, kuru cilt, hassas cilt gibi tüm cilt tiplerinde güvenle kullanılabilir.
Cildinizin kendini hızla yenilenmesini sağlayan Hydrafacial, özellikle makyaj yüzünden gözenek yükü ağırlaşmış cilde sahip olanların çok seveceği, sonuçlarından çok memnun kalacağı seçenektir. Geleneksel cilt bakımlarının acı veya rahatsızlık veren (örneğin siyah nokta sıkma) işlemleri Hydrafacial ile dakikalar içinde acısız ve ağrısız tamamlanır.

Hydrafacial Uygulaması Aşamaları

Hydrafacial cilt bakımı şu 5 aşamadan oluşur:

 • Derin Temizleme: Gözeneklerin yumuşaması için cilt tipine uygun solüsyon ile vakumlama işlemi yapılır. Dekolte bölgesinden başlanıp boyun ve yüz, size özel kullanılan hydrapeel uç ile vakumlanarak temizlenir. Cilt aşırı yüklü ise tek seansta tamamen temizlenemeyebilir. Böyle bir durumda uzmanınız size ek seanslar tavsiye edecektir.
 • Asit Peeling: Özel solüsyon, “mikro girdap” teknolojili vakum sistemiyle cildin yüzeyinden deri altına kadar uygulanır. Gözeneklerinizi (porları) tıkayan kir, yağ ve bakteriyel atık, cildin derinlerinden itibaren vakumla çekilir, cansız hücreler (epidermis) nazikçe soyulur ve ölü deri ciltten uzaklaştırılır. Cildinizin canlı ve sağlıkla ışıldayan katmanına ulaşılır.
 • Derin Serum İletimi: Yabancı maddelerden ve cildin kendi ölü yüzeyinden arındırılan cilt artık derin besleme için hazırdır. Özel serum el değmeden deri altına etki edecek şekilde uygulanır ve cildin yeniden yapılanma süreci anında hızlanır.
 • Derin Nemlendirme: Bu aşamada cilt antioksidan bariyerini güçlendirmek ve derinlemesine nemlendirmek için peptitler ve Hyaluronik asitle zenginleştirilmiş, vitamin kompleksleri içeren solüsyonlar uygulanır. Cildiniz neme doyar.
 • LED Işık Uygulaması: Ciltte lifting etkisi ve cildi yatıştırma için 2 farklı LED başlıkla yapılacak uygulamayla cilt bakımı tamamlanır. Kırmızı LED ışık hücrelereri uyararak lifting etkisi yapar ve kolajen üretimini tetikler. Mavi LED ışık ise işlemden geçen cildinizin sakinleşmesini sağlar.

Hydrafacial uygulaması ne kadar sürer?

Hydrafacial seans süresi cildinizin vereceği cevaba göre değişmekle birlikte en zorlu ciltlerde bile 45 dakikayı geçmez. Yani bir öğlen arasında bile Hydrafacial ile mükemmel cilt bakımı yaptırabilirsiniz. Yalnız yukarıda belirttiğimiz gibi kir ve yağ yükü yoğun olan ciltlerde bir ya da birkaç gün arayla tekrar seansları gerekebilir.

En Gelişmiş Cilt Bakım Uygulamaları Arzu Bulut Güzellik’te

2004 yılından bu güne sağlıklı güzellik arayan sayısız danışanımıza cilt uzmanlığı ve cilt bakım teknolojilerinin en üstün uygulamalarını sunuyoruz. Hydrafacial cilt bakımı, cilt temizliği ve sağlıklı cilt için tüm beklentilerinizde bize ulaşabilir, mükemmel sonuçlara anında kavuşabilirsiniz. Bizi hemen arayın, cildinizdeki ışıltıyı bir an önce ortaya çıkaralım.

Leke Bakımı

Leke bakımı lüks değil, ihtiyaçtır. Çünkü zamana, yaşam şekline ve genetik faktörlere bağlı her yaşta görülebilen lekeler cildimizin ışıltısını alır, olduğumuzdan daha yaşlı ve sağlıksız görünmemize yol açarlar. Bu da dış görünüşümüzü, kendimize güvenimizi, hatta sosyal statümüzü olumsuz etkiler.

Cilt Lekesi Neden Oluşur?

Cildimizin rengini veren madde doğal bir parçamız olan melanindir. Melanin normalde her noktaya eşit dağılır ama bazı durumlarda lokal birikme yaparak cilt lekelerine neden olur. Bu lekelerin en genel nedeni güneş ışığıdır. Güneşlendiğimizde veya solaryuma girdiğimizde cilt kendini melanin üretimini artırarak korur ama bazı noktalarda bu melanin kalıcı hale gelir ve cilt lekesi oluşumuna neden olur. Bazen gebelik durumunda da hormonlar değişimler nedeniyle ciltte lekelenme olabilir. İlaçlar, mesleki nedenler ve düzensiz hayat tarzı da leke oluşumunu tetikleyen faktörlerdir. Ama korkmayın, kozmetik ve cilt bakımı dünyası sizin için sürekli daha etkili leke bakımları geliştiriyor.

Leke Bakımı Nedir?

Leke bakımı cildin sağlıklı homojen rengine kavuşması için gereken müdahalelerin tümünü içerir. Temel amaç cildi nazikçe soyarak (peeling) özellikle alttan yeni ve sağlıklı hücre oluşumunu tetiklemektir. Cilt bakımında uzman olan estetisyeniniz size ayrıca leke bakımını destekleyecek özel tavsiyelerde bulunacak, cilt lekelerinden kalıcı kurtulma için en doğru önerileri verecektir.

Leke Bakımı Nasıl Yapılır?

Leke bakımı dendiğinde akla ilk gelecek uygulamalar kimyasal peeling ve lazer ile soyma yöntemidir. Hangi yöntemi seçerseniz seçin işlem lekelerin derinliğine göre birden fazla seanstan gerektirebilir. Bu işlemlerin her ikisinde de amaç cildi mikro düzeyde soymak ve alttan yeni, melanin dengesi bozulmamış hücrelerin gelmesini sağlamaktır. Yalnız bu bakımlardan sonra mutlaka sizin de bazı önlemler almanız gereklidir…

Leke Bakımı Sonrası Ne Yapmalıyım?

Cilt peeling (soyma) işleminden sonra alttan yeni hücreler gelir ama bu yeni hücreler dış etkilere karşı çok hassastır. Bu nedenle ilk dikkat etmeniz gereken uzmanımızın belirteceği süre boyunca güneşten korunmaktır. Diğer konu ise sağlıklı yaşamın ve dolayısıyla sağlıklı bir cildin ihtiyacı olanları yapmaktır: günde 2 litre kadar su içmek, kaliteli uyku, kötü yağlardan uzak durmak ve hareketli yaşam tarzı. Bu şekilde leke bakımının olumlu etkilerini çok daha uzun süre yaşar ve yeni leke oluşumunu engellemiş olursunuz.

Leke Bakımı Hangi Yaşta Yapılmalı?

Öncelikle şunu bilmelisiniz ki leke bakımı için yaş sınırı olabilir ama bir uzmana görünmek için yaş sınırı yoktur. Siz rahatsız eden cilt lekeleri ve leke bakım alternatifleri için dilediğiniz zaman bize ulaşabilir ve ücretsiz kontrol seansı alabilirsiniz. Binlerce danışana hizmet vermiş uzman estetisyenimiz cildinizi inceleyecek ve sizi en doğru çözüm için yönlendirecektir.

Cilt Lekelerinde Deneyim Arzu Bulut Güzellik’te

Cildinizle ilgili leke bakımı dahil her sorunuzda bize ulaşabilir ve 20. yılına yaklaşan deneyimimizin farkını yaşayabilirsiniz. Arzu Bulut Güzellik uzman kadrosuyla Beşiktaş Balmumcu’da ve dilediğiniz an size sadece bir telefon uzaklıkta.

Profesyonel Cilt Bakımı

Hava kirliliği, stres, sigara kullanımı ve zamana bağlı etkilerin cildinizde yaptığı tahribat evde cilt bakımı ile engellenemeyecek seviyeye geldiyse, profesyonel cilt bakımı alma zamanınız gelmiş demektir. Uzman estetisyenin özel solüsyonlar, serumlar ve cihazlarla yapacağı profesyonel bakım, cilt temizleme, besleme ve gençleştirmede sizi şaşırtacak sonuçlar doğuracaktır.

Profesyonel Cilt Bakımı Nedir?

Profesyonel cilt bakımı, özel cihazlar, ürünler ve belirli protokollerle yapılan komple cilt bakımıdır. Bu uygulamada cilt, evde bakımla ya da basit bakımla asla ulaşamayacağınız derinliklere kadar beslenir, canlandırılır ve nemlendirilir.

Profesyonel Cilt Bakımının Aşamaları

Profesyonel cilt bakımı aşamaları belirli bir prosedürün sizin cilt tipinize ve beklentilerinize göre tasarlanmasıyla olur ve ortala olarak şu aşamalardan oluşur:

1- Bakım öncesi cilt analizi: Cilt uzmanı bu aşamada cildinizle ilgili şikayetlerinizi dinler, beklentilerinizi öğrenir. Bu bilgilerin ışığında yaşınız ve cildinizin durumunuza göre profesyonel cilt bakımını nasıl yapacağını planlar.

2) Cilt temizlik: Cildiniz özel ürünlerle nazikçe temizlenerek arındırılır ve ölü hücreleri uzaklaştıracak peeling aşamasına hazırlanır.

3) Ölü hücreden arındırma: Cilt tipinize uygun olarak seçilecek ürünler ve cihazlar ile gözeneklerin üzerini örten cansız deri katmanı soyulur ve ciltten uzaklaştırılır.

4) Gözeneklerin temizliği: Ölü hücreler, yağ, kir ve bakteriyel yükle tıkanmış gözenekler bu aşamada temizlenir. Cildiniz anında çok daha iyi nefes almaya başlar.

5) Buharla yumuşatma: Komedon (siyah nokta) temizliği öncesi yağ butonlarının yumuşakça tahliye edilebilmesi için buhar ile cilt yumuşatılır ve gözeneklerin açılması sağlanır.

6) Siyah ve beyaz noktaların temizliği: Gözeneklerde deformasyona neden olmadan, elle ya da bu iş için geliştirilmiş özel cihazlarla siyah ve beyaz noktalar temizlenir, buharla gevşeyen yağ butonları boşaltılır.

7) Cilt temizleme ve arındırma: Siyah-beyaz noktalar ve yağ butonları söküldükten sonra cilt işlemin kalıntılarından arındırılmalı ve dezenfekte edilmelidir. Aksi halde açık kalan ve boş olan gözenekleriniz yeniden dolacak ve istenmeyen maddeler daha da derine gidecektir.

8) Cilt dokusunu besleme: Profesyonel cilt bakımın son aşamasında cilde oksijen, hyaluronik asit, serumlar, nemlendiriciler, temel vitaminleri (A, C ve E) içeren besleyici ürünler, maskeler ve kremler uygulanır. Cildiniz hem derinlemesine beslenir hem de nemlendirilir.

Profesyonel Cilt Bakımı Faydaları

Düzenli olarak yaptıracağınız profesyonel cilt bakımı ciltteki kan dolaşımı ve lenf drenaj sisteminin düzenli olarak uyarılması anlamına gelir. Bu da kendini çok daha hızlı yenileyen, doğal bariyerini daha kolay koruyan cilde sahip olmanız demektir. Uyarılmış ciltte deri altı dokularda oksijen oranı ideal seviyeye ulaşır, cilt canlılığı korunur. Profesyonel cilt bakımı ayrıca:

– Ciltte anti-aging koruma sağlar

– Cildin sebum dengesini korumasına yardımcı olur

– Ciltte leke oluşumunu engelleme özelliği vardır

– Cildin esnekliği ve diriliğini artırır

– Gözeneklerin temizliği sayesinde nefes almasına yardımcı olur

– Cildi besleme ve nemlendirme özelliği vardır

Profesyonel Cilt Bakımı Hangi Sıklıkta Yapılmalı?

Cildin kendi kendini yenilemesi için gerekli süre olan 28 gün, düzenli profesyonel cilt bakımı için de en doğru sıklıktır. Bunun yanında cilt bakım uzmanı yaşınıza, cilt tipinize veya cildinizin makyaj yüküne göre farklı sıklıklar önerebilir.

En Gelişmiş Cilt Bakımı Seçenekleri Arzu Bulut Güzellik’te

Dünyanın en büyük metropollerinden İstanbul’un cildinize bıraktığı yükü çok iyi tanıyor, 2004 yılından bu güne şehrin her köşesinden danışanlarımıza en gelişmiş cilt bakım ürünleri ve cihazlarıyla hizmet veriyoruz. Profesyonel cilt bakımı üzerine cevabını bu yazıda bulamadığınız sorularınız için, size sadece bir telefon kadar uzaktayız.

İletişim Formu;

  Bu Sayfayı Paylaş;