Bölgesel İncelme ve Selülit İçin Bir Klasik: G5 Masajı

Bölgesel incelme, selülit yok etme, popo kaldırma, bel oyuntusu, sıkılaştırma ve kan dolaşımını hızlandırma etkileriyle tüm dünyada kullanılan G5 masaj cihazı ilk kez 1950’lerde geliştirildi. Aradan geçen 70 yıla yakın sürede milyonlarca G5 masaj sistemi satıldı ve bugün dünyanın önde gelen güzellik salonumuzda, fizyoterapi kliniklerinde ve spalarında bu klasikleşmiş cihaz hala kullanılıyor. İşte bu cihazla yapılan masaja da G5 masajı adı veriliyor.

G5 Masajı Nasıl Yapılır?

G5 masajı mesleki eğitim almış uzmanlar tarafından yapılır. Bölgesel incelme, popo kaldırma ve selülit yok etme gibi işlemler için kullanılan cihazın ihtiyacınıza ve uygulama bölgesine özel farklı başlıkları ve ayarları bulunur. Uygulama bölgesine jel sürülür ve cihazın başlığı dairesel ya da doğrusal hareketlerle bölgede gezdirilir. Diğer bölgesel zayıflama yöntemleriyle kombine edildiğinde bu yöntemlerin etkisini de ciddi oranda artıran G5 masajı tek başına da çok tercih edilen ve pratik bir yöntemdir.

G5 Masajı Nasıl Etki Eder?

G5 masajı farklı frekanslarda titreşim ve darbeli sıkıştırma yöntemi ile etki eder. Titreşimin ve sıkıştırmanın etkisiyle masaj yapılan bölgede kan dolaşımı belirgin şekilde hızlanır ve damarlar genişler. Böylece uygulama bölgesinde vücudun yağ yakma ve selülitleri uzaklaştırma yeteneği artar. G5 masajı gergin kasları açmada ve spazmları gidermede de çok etkilidir. Ödemin ve kaslarda birikerek yorgunluk veren laktik asidin atılmasını kolaylaştırır. Hızlanan kan dolaşımının bir diğer faydası da yaşlanma çizgilerini azaltması ve cilde esneklik kazandırmasıdır.

G5 Masajı ile Bölgesel Zayıflama

G5 masajı başta kalça, popo, üst bacak ve kol olmak üzere tüm vücuda güvenle uygulanabilir. Uygulama bölgesinde yağ yakılmasını kolaylaştırdığı için bölgesel incelme etkisi yaratır. Pasif jimnastik, lipoliz ve diğer bölgesel incelme ve bölgesel zayıflama metotlarıyla birlikte kullanılarak çok hızlı sonuç elde etmenizi sağlar.

G5 Masajı Faydaları

Fiziksel egzersizler nasıl kan dolaşımını artırarak vücuda sayısız fayda sağlıyorsa G5 masajının kan dolaşımını artırma özelliği de size benzer faydalar sunar:

– Bölgesel kan dolaşımının artmasıyla metabolik faaliyet hızlanır.

– Ağrıda azalma sağlar.

– Rahatlama hissi verir.

– Fazla yağların yakılmasını hızlandırır.

– Cildin sıkılaşmasına yardımcı olur.

– Bölgesel zayıflama etkisi yaratır.

– Cildin esnekliğini artırır.

– Toksinlerin vücuttan atılmasını kolaylaştırır.

– Yeni selülit oluşumuyla savaşır ve var olan selüliti azaltmaya destek olur.

– Kemik yoğunluğunu artırmaya yardımcı olur.

– Kas ve zihin stresini azaltır.

Arzu Bulut Güzellik’te Bölgesel İncelme

2004 yılından bu yana mesleğinde en iyi eğitimleri almış uzmanlarımızla bilimsel güzellik hizmeti veriyoruz. Bölgesel incelme, bölgesel zayıflama ve tüm diğer güzellik ihtiyaçlarınızda bize dilediğiniz zaman ulaşabilir, G5 masajı ve diğer tüm seçeneklerle ilgili sorularınıza en doğru ve en güncel cevapları alırsınız. Beşiktaş Balmumcu’daki tam donanımlı güzellik salonumuzun kapıları siz değerli danışanlarımız için her zaman açık.
image00007

İletişim Formu;

    Bu Sayfayı Paylaş;