Leke Bakımı

Leke bakımı lüks değil, ihtiyaçtır. Çünkü zamana, yaşam şekline ve genetik faktörlere bağlı her yaşta görülebilen lekeler cildimizin ışıltısını alır, olduğumuzdan daha yaşlı ve sağlıksız görünmemize yol açarlar. Bu da dış görünüşümüzü, kendimize güvenimizi, hatta sosyal statümüzü olumsuz etkiler.

Cilt Lekesi Neden Oluşur?

Cildimizin rengini veren madde doğal bir parçamız olan melanindir. Melanin normalde her noktaya eşit dağılır ama bazı durumlarda lokal birikme yaparak cilt lekelerine neden olur. Bu lekelerin en genel nedeni güneş ışığıdır. Güneşlendiğimizde veya solaryuma girdiğimizde cilt kendini melanin üretimini artırarak korur ama bazı noktalarda bu melanin kalıcı hale gelir ve cilt lekesi oluşumuna neden olur. Bazen gebelik durumunda da hormonlar değişimler nedeniyle ciltte lekelenme olabilir. İlaçlar, mesleki nedenler ve düzensiz hayat tarzı da leke oluşumunu tetikleyen faktörlerdir. Ama korkmayın, kozmetik ve cilt bakımı dünyası sizin için sürekli daha etkili leke bakımları geliştiriyor.

Leke Bakımı Nedir?

Leke bakımı cildin sağlıklı homojen rengine kavuşması için gereken müdahalelerin tümünü içerir. Temel amaç cildi nazikçe soyarak (peeling) özellikle alttan yeni ve sağlıklı hücre oluşumunu tetiklemektir. Cilt bakımında uzman olan estetisyeniniz size ayrıca leke bakımını destekleyecek özel tavsiyelerde bulunacak, cilt lekelerinden kalıcı kurtulma için en doğru önerileri verecektir.

Leke Bakımı Nasıl Yapılır?

Leke bakımı dendiğinde akla ilk gelecek uygulamalar kimyasal peeling ve lazer ile soyma yöntemidir. Hangi yöntemi seçerseniz seçin işlem lekelerin derinliğine göre birden fazla seanstan gerektirebilir. Bu işlemlerin her ikisinde de amaç cildi mikro düzeyde soymak ve alttan yeni, melanin dengesi bozulmamış hücrelerin gelmesini sağlamaktır. Yalnız bu bakımlardan sonra mutlaka sizin de bazı önlemler almanız gereklidir…

Leke Bakımı Sonrası Ne Yapmalıyım?

Cilt peeling (soyma) işleminden sonra alttan yeni hücreler gelir ama bu yeni hücreler dış etkilere karşı çok hassastır. Bu nedenle ilk dikkat etmeniz gereken uzmanımızın belirteceği süre boyunca güneşten korunmaktır. Diğer konu ise sağlıklı yaşamın ve dolayısıyla sağlıklı bir cildin ihtiyacı olanları yapmaktır: günde 2 litre kadar su içmek, kaliteli uyku, kötü yağlardan uzak durmak ve hareketli yaşam tarzı. Bu şekilde leke bakımının olumlu etkilerini çok daha uzun süre yaşar ve yeni leke oluşumunu engellemiş olursunuz.

Leke Bakımı Hangi Yaşta Yapılmalı?

Öncelikle şunu bilmelisiniz ki leke bakımı için yaş sınırı olabilir ama bir uzmana görünmek için yaş sınırı yoktur. Siz rahatsız eden cilt lekeleri ve leke bakım alternatifleri için dilediğiniz zaman bize ulaşabilir ve ücretsiz kontrol seansı alabilirsiniz. Binlerce danışana hizmet vermiş uzman estetisyenimiz cildinizi inceleyecek ve sizi en doğru çözüm için yönlendirecektir.

Cilt Lekelerinde Deneyim Arzu Bulut Güzellik’te

Cildinizle ilgili leke bakımı dahil her sorunuzda bize ulaşabilir ve 20. yılına yaklaşan deneyimimizin farkını yaşayabilirsiniz. Arzu Bulut Güzellik uzman kadrosuyla Beşiktaş Balmumcu’da ve dilediğiniz an size sadece bir telefon uzaklıkta.

İletişim Formu;

    Bu Sayfayı Paylaş;